250 milionów złotych na budowę dolnośląskiego centrum onkologicznego

250 milionów złotych na budowę dolnośląskiego centrum onkologicznego

Rząd zadeklarował 250 mln zł na budowę nowej placówki onkologicznej przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu. Nie ustalono jednak jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia inwestycji, a termin składania ofert przez potencjalnych wykonawców został przedłużony do 9 stycznia.

Powstający szpital leczenia nowotworów na Dolnym Śląsku będzie największym w okolicy, zapewniającym pełną opiekę i troskę dla chorych na raka pochodzących ze wszystkich okolicznych terenów. Ze względu na inflację i rosnące koszty na rynku budowlanym, koszt inwestycji również poszedł w górę.

Michał Dworczyk zadeklarował, że rząd dołoży kolejne miliony na rozwój placówki onkologicznej we Wrocławiu.

Szpital ma powstać w ciągu 51 miesięcy, licząc od daty zawarcia umowy z wykonawcą. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie ukończony. Przetarg na realizację inwestycji trwa od maja. Początkowo z zaproszenia do składania ofert skorzystała tylko jedna firma, która za swoją pracę żądała wygórowanej ceny (1,42 mld zł), co doprowadziło do unieważnienia przetargu. Urząd Marszałkowski zwiększył wtedy inwestycję i ogłosił kolejny przetarg. Początkowo wyznaczono go na czerwiec, potem przedłużono do końca sierpnia, a następnie do końca grudnia.