BNY Mellon: Amerykański gigant bankowy rozbudowuje swoją działalność we Wrocławiu

BNY Mellon: Amerykański gigant bankowy rozbudowuje swoją działalność we Wrocławiu

Wrocław, stolica Dolnego Śląska, przyciąga kolejnego globalnego gracza. BNY Mellon, firma oferująca platformę służącą do budowania biznesu dla przedsiębiorców oraz zarządzania majątkiem dla jednostek prywatnych, ma swoją obecność we Wrocławiu od ponad 13 lat. W ubiegłym roku firma zapowiedziała intensyfikację swojej działalności w tym mieście. Dodatkowo, jako część swoich struktur, otworzyła oddział Banku Europejskiego. Teraz ten potentat finansowy z USA przenosi się do nowoczesnej konstrukcji biurowej w Centrum Południe we Wrocławiu. Całą powierzchnię biurową budynku II etapu kompleksu Centrum Południe – a jest to mniej więcej 20 300 metrów kwadratowych rozlokowanych na 13 piętrach – zamierza zająć BNY Mellon.

Jako międzynarodowy lider w dziedzinie zarządzania inwestycjami i świadczenia usług inwestycyjnych, amerykańska korporacja BNY Mellon ma na celu zwiększenie liczby pracowników w swoim centrum we Wrocławiu. Ewa Carr-de Avelon, Dyrektor Zarządzająca BNY Mellon w Polsce, wyjaśnia, że rozwijanie się firmy we Wrocławiu jest bezpośrednim efektem tej decyzji. Firma już teraz zatrudnia 3 tysiące osób i planuje dalsze ekspansję i rekrutację nowych pracowników.

Jeden z najbardziej cenionych zagranicznych pracodawców we Wrocławiu, BNY Mellon, zamierza powiększyć swój zespół o dodatkowe 1000 nowych pracowników. Według przedstawicieli firmy, Wrocław jest dla BNY Mellon miejscem kluczowym. Obecnie personel z Polski stanowi ponad 5% wszystkich pracowników firmy, ale w niedalekiej przyszłości ma to wzrosnąć do 8%. BNY Mellon obecnie zatrudnia we Wrocławiu 3 tysiące osób i planuje zwiększyć ten stan o dodatkowy tysiąc wysoko wykwalifikowanych specjalistów w ciągu najbliższych lat.