Czy warto wynająć halę magazynową we Wrocławiu?

Czy warto wynająć halę magazynową we Wrocławiu?

Dolny Śląsk chce konkurować z aglomeracją łódzką, warszawską, trójmiejską czy śląską i przygotowuje zaawansowaną ofertę wynajmu nowoczesnych hal magazynowych. Szczególną rolę w tym procesie odgrywa Wrocław. Największe miasto i stolica województwa dolnośląskiego dysponuje bazą obiektów, które przystosowane są do obsługi dużych przedsiębiorstw, które planują ekspansję na kolejne rynki zbytu swoich produktów.

Samorząd miasta i województwa uruchomił m.in. system podstref czterech Specjalnych Stref Ekonomicznych, aby przyciągnąć biznes zainteresowany wynajmem powierzchni magazynowych.

Dlaczego warto wynająć magazyn we Wrocławiu?

Wrocław i cała aglomeracja wrocławska to przede wszystkim wyspecjalizowana i liczna kadra pracownicza. Na miejscu mieszka ponad 500 tys. osób i ciągły napływ ludności daje przedsiębiorcom szanse na sprawne zagospodarowanie potrzeb związanych z poszukiwaniem pracowników.

Miasto jest także bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi obszarami Polski (posiada lotnisko i autostradę A4 czy drogę S5). Idealnie komponuje się także z potencjalnymi planami ekspansji firmy na rynki zachodnie. Od niemieckiej granicy dzieli je zaledwie około 150 kilometrów. Tak dobra komunikacja to bardzo duża zaleta, ułatwiająca podjęcie decyzji o wynajmie magazynów na tym obszarze.

Jak bogata jest oferta wynajmu powierzchni magazynowych we Wrocławiu i okolicach?

W ofercie obiektów magazynowych we Wrocławiu i okolicach są między innymi zespoły parków Panattoni, Prologis czy SERGO, które można dostosować do własnych potrzeb, określając m.in. zapotrzebowanie na metraż. Hale te mają dostęp do własnych zwrotnic kolejowych, parkingów dla ciężarówek, nowoczesnego wyposażenia załadunkowego i rozładunkowego, a także oferują szeroki wachlarz pod względem długości umów. Obiekty są chronione i bardzo dobrze skomunikowane z lotniskiem.

Przedsiębiorstwa o skali krajowej, europejskiej czy globalnej mogą postawić nawet na duże moduły, których pojedynczy zakres przekracza 3000 metrów kwadratowych. Warto zorientować się w możliwościach wynajmu na eksperckich stronach takich jak https://warehousemarket.pl/magazyny-wroclaw. Możemy tam skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie pod względem wyboru centrum logistycznego.