Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, wydał zakaz na organizację strajków rolniczych w granicach miasta

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, wydał zakaz na organizację strajków rolniczych w granicach miasta

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, postanowił wprowadzić zakaz na organizację protestów rolników na terenie miasta. Tłumaczy swoją decyzję troską o bezpieczeństwo oraz zdrowie mieszkańców Wrocławia.

Planowany na 20. marzec 2024 roku Ogólnopolski Generalny Strajk Rolników miał objąć wszystkie miasta wojewódzkie. Wrocław jednak, jako jedne z nich, nie będzie miejscem protestów rolników, co jest efektem decyzji prezydenta miasta.

„Z uwagi na to, że w środę planowane są kolejne protesty rolników, chciałbym poinformować, że z myślą o bezpieczeństwie i przede wszystkim o zdrowiu i życiu naszych mieszkańców, a także aby zapewnić ruch na kluczowych trasach komunikacyjnych miasta, podjąłem decyzję o wydaniu czterech zakazów na organizację strajków rolniczych w obrębie administracyjnym Wrocławia” – oświadczył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, w poniedziałek.

Zakaz dotyczy planowanych blokad na granicach Wrocławia. Rolnicy zamierzali zorganizować cztery takie blokady – na al. Jana III Sobieskiego na osiedlu Psie Pole, na rondzie przy drodze krajowej nr 94 przy wjeździe na obwodnicę Leśnicy i na rondzie na osiedlu Wojnów oraz na drodze krajowej nr 5 przy wjeździe na ul. Żmigrodzką. Organizatorzy rolniczych protestów mają prawo odwołać się od tej decyzji do sądu.