Jarosław Ś: Prezes fundacji oskarżony o wyłudzanie środków

Jarosław Ś: Prezes fundacji oskarżony o wyłudzanie środków

Według informacji przekazanych przez prokurator Katarzynę Bylicką, rzecznik Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, w trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że prezes Fundacji, której statutowym celem jest niesienie pomocy dzieciom chorym, stworzył strategię defraudacji funduszy od darczyńców. Zebrane pieniądze, zamiast służyć celom statutowym Fundacji, były wykorzystywane do zaspokajania jego prywatnych potrzeb.

Jarosław Ś., na czele będącej prezesem charytatywnej organizacji i kilku firm, został aresztowany 24 października we wtorek jako wynik wspólnej akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu. Śledczy są przekonani, że regularnie defraudował on fundusze zgromadzone na wsparcie dzieci chorujących.

Po zatrzymaniu, Jarosław Ś. został przewieziony do siedziby Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie postawiono mu zarzuty. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o umieszczeniu mężczyzny w areszcie na okres trzech miesięcy.