Konwój humanitarny wyrusza z Wrocławia na Ukrainę

Konwój humanitarny wyrusza z Wrocławia na Ukrainę

W drogę ku granicy ukraińskiej wyruszył konwój złożony z 17 karetek oraz ciężarówki TIR wypełnionej darami, mających na celu dostarczenie pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Wrocławski konwój zmierza do dwóch obwodów partnerskich – Dniepropietrowskiego i Kirowogradzkiego – by wspomóc obecnie walczących Ukraińców.

Na pokładzie transportu znajdują się bandaże, apteczki i inne niezbędne przedmioty potrzebne ofiarom konfliktu zbrojnego. Jak podkreśla wicemarszałek województwa dolnośląskiego, jest to jedynie początek i symbol przyszłych przesyłek humanitarnych. W planach są kolejne konwoje, które dostarczą na Ukrainę takie urządzenia jak aparaty USG, rentgenowskie czy sprzęt wspomagający wzrok.

Jurij Tokar, konsul generalny Ukrainy, który był obecny podczas przygotowań karetek do wyjazdu, wyraził swoje podziękowania za nieustającą pomoc oferowaną przez Dolny Śląsk od momentu rozpoczęcia rosyjskiej agresji. Ta mobilizacja wysiłków pomocy humanitarnej świadczy o solidarności i wsparciu dla narodu ukraińskiego w trudnych czasach wojny.