Kurier na rowerze potrącił pieszą na ulicy Piłsudskiego: Zarejestrowane przez kamerę samochodową

Kurier na rowerze potrącił pieszą na ulicy Piłsudskiego: Zarejestrowane przez kamerę samochodową

Niedawno doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze, która została zarejestrowana przez jednego z uczestników ruchu. Jechał on ulicą Piłsudskiego, zmierzając w kierunku placu Jana Pawła II, kiedy nagrał moment, w którym rowerzysta potrącił przechodnia. Filmik ten obecnie jest dostępny do oglądania na kanale YouTube o nazwie STOP CHAM.

Wypadek miał miejsce w czwartek, 26 października, koło godziny 18:30. Właśnie wtedy to kurier pracujący dla firmy Glovo, poruszający się po drodze na swoim rowerze, uderzył w kobietę. Kobieta ta przechodziła przez ulicę Piłsudskiego, korzystając z wyznaczonego przejścia dla pieszych.

Na drodze panował w tym czasie duży ruch – była to godzina szczytu i zauważalny był korek przed światłami. Pomimo tego, kierowcy zachowywali się odpowiedzialnie, ustawiając swoje pojazdy tak, aby umożliwić pieszym bezpieczne przechodzenie przez ulicę.

Jednakże, pomimo widocznego przejścia dla pieszych, rowerzysta nie zachował odpowiedniej ostrożności. Potrącił przechodzącą kobietę, co doprowadziło do tego, że mocno uderzyła ona głową w słupek przydrożny.