Modernizacja i rozwój usług Kolei Dolnośląskich: 22 pary pociągów na dolnośląskim odcinku linii nadodrzańskiej

Modernizacja i rozwój usług Kolei Dolnośląskich: 22 pary pociągów na dolnośląskim odcinku linii nadodrzańskiej

Od 10 grudnia, zgodnie z najnowszym rozkładem jazdy, podróżni mają do dyspozycji 22 pary pociągów Kolei Dolnośląskich, kursujących na dolnośląskim odcinku linii nadodrzańskiej. Ta zmiana jest rezultatem starań kolei o poprawę jakości usług, wzrost komfortu oraz bezpieczeństwa pasażerów. Modernizacja taboru wpływa również na ekologiczność przewozów. Koleje Dolnośląskie, które cieszą się uznaniem mieszkańców regionu, oferują swoje usługi już od 15 lat.

Zmieniony rozkład przewiduje kursowanie pociągów na trasie od Wrocławia przez Brzeg Dolny, Wołów i Ścinawę aż do Głogowa. Łącznie, to aż 22 pary pociągów każdego dnia. Dodatkowo, cztery z nich docierają do Nowej Soli, trzeciego pod względem wielkości miasta w województwie lubuskim.

Marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski, podkreśla, że głównym celem tych zmian jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców Dolnego Śląska. „Ostatnio udało nam się przywrócić Świeradów-Zdrój na kolejową mapę Polski. W nadchodzącym roku planujemy dalsze rozszerzenie naszej sieci, m.in. do Karpacza. W 2018 roku obiecywaliśmy Dolnoślązakom rozbudowę nowoczesnej i dostępnej sieci kolejowej, a obietnicy dotrzymaliśmy” – zapewnia marszałek.