Pierwszy etap remontu sieci trakcyjnej w centrum Wrocławia: weekendowe ograniczenia w kursowaniu tramwajów

Pierwszy etap remontu sieci trakcyjnej w centrum Wrocławia: weekendowe ograniczenia w kursowaniu tramwajów

Centrum Wrocławia, a dokładnie obszar pomiędzy pl. Społecznym a pl. Wróblewskiego, w ten weekend stanął przed wyzwaniem wynikającym z planów modernizacji sieci trakcyjnej. Zgodnie z harmonogramem prac, w sobotę i niedzielę przystąpiono do częściowego ograniczenia ruchu tramwajowego na tym terenie.

Miejskie prace związane z modernizacją sieci trakcyjnej na ulicy Kujawskiej spowodowały konieczność wyznaczenia alternatywnej trasy dla tramwajów linii numer 4, 12, 13 oraz 16. Tymczasowy szlak komunikacyjny dla tramwajów przebiega przez ulicę Skłodowskiej-Curie, Szczytnicką, Wyszyńskiego oraz most Pokoju. Chociaż tym samym zostaje ominięty obszar mostu Grunwaldzkiego, to jednak zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy, tramwaje nadal będą zatrzymywać się na Rondzie Reagana na pl. Grunwaldzkim i za pl. Społecznym, przy pl. Dominikańskim.

Planowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu prace remontowe na pl. Społecznym zostały podzielone na dwa etapy realizowane podczas dwóch weekendów. Po zakończeniu pierwszego etapu modernizacji, w następnym tygodniu przystąpi się do prac remontowych na drugim odcinku – w rejonie mostu Pokoju.