Modernizacja i ulepszenia w przychodni wielospecjalistycznej na terenie szpitala powiatowego w Bolesławcu wyniosły prawie 2 mln złotych

Modernizacja i ulepszenia w przychodni wielospecjalistycznej na terenie szpitala powiatowego w Bolesławcu wyniosły prawie 2 mln złotych

Całkowity koszt zakupu nowego sprzętu i przeprowadzenia remontu w nowo powstałej przychodni wielospecjalistycznej, która jest częścią szpitala powiatowego w Bolesławcu, wyniósł blisko dwa miliony złotych. Dzięki temu pacjenci z różnych części regionu jeleniogórskiego będą mieli możliwość skorzystania z usług dziesięciu nowoczesnych gabinetów lekarskich oraz pięciu pomieszczeń przeznaczonych do zabiegów.

Dwa lata wcześniej, w ramach działalności bolesławieckiego szpitala, rozpoczęło działalność centrum medycyny specjalistycznej. Jednak liczba osób zainteresowanych konsultacjami specjalistycznymi szybko przekroczyła dostępną przestrzeń w budynku przychodni. Nawet próby wykorzystania dodatkowych miejsc, takich jak dawne archiwum zaadaptowane na gabinety, nie były w stanie sprostać rosnącemu popytowi. W nowo otwartej placówce zdrowotnej jest możliwość obsłużenia nawet do 200 pacjentów dziennie, a opiekę nad nimi sprawować będzie dwunastu lekarzy specjalistów.

Realizacja projektu i zaopatrzenie nowego centrum medycznego w najnowszy sprzęt stało się możliwe dzięki finansowemu wsparciu ze strony lokalnych władz samorządowych. Dzięki temu udało się znacznie skrócić czas oczekiwania na wizytę u specjalistów. Nowa przychodnia będzie w stanie obsłużyć nawet do 10 tysięcy pacjentów miesięcznie, nie tylko z Bolesławca, ale także z sześciu przyległych powiatów przygranicznych.