Modernizacja przy ulicy Lelewela: luksusowe mieszkania i innowacyjne rozwiązania

Modernizacja przy ulicy Lelewela: luksusowe mieszkania i innowacyjne rozwiązania

Historyczna kamienica z XIX wieku przy ulicy Lelewela numer 9, która znajduje się w okolicy placu Legionów, będzie miała za sąsiada nowy, nowoczesny budynek mieszkalny. Ten zaawansowany budyneczek zostanie wyposażony w luksusowe apartamenty i podziemny parking na samochody.

Nowy obiekt będzie miał siedem pięter od strony ulic, natomiast od strony podwórka – sześć. Projekt ten został stworzony przez wrocławską pracownię architektoniczną o nazwie Dziewoński, Łukaszewicz Architekci. Inwestorem jest firma HILTEN Sp. z o.o. – ŚLĘŻNA PARK Sp. k., której partnerem jest Skan Konsylium. W 2019 roku Skan Konsylium zakupiło ten teren od miasta za kwotę 1 mln 820 tys. zł. Jest on położony pomiędzy kamienicą pod numerem 11 a garażami. Prace budowlane są już w toku i planowane jest ich zakończenie na trzeci kwartał 2024 roku.

Niezwykle nowoczesne mieszkania, które tutaj powstaną, będą dostępne zarówno do kupienia, jak i do wynajęcia, a oprócz nich znajdą się tu również biura. Wśród planowanych lokali mieszkalnych znajduje się siedem apartamentów z antresolą, a także luksusowy penthouse na dwa poziomy z tarasem. Dodatkowo, budynek będzie dysponował windą i półautomatycznym parkingiem podziemnym na 14 miejsc parkingowych dla samochodów. Mieszkania będą miały balkony lub duże okna typu portfenetr. Inwestor zadba także o komfort przyszłych mieszkańców oferując stolarkę dźwiękoszczelną oraz nawiewniki antysmogowe.