MPK ogłasza rozstrzygnięcie przetargu na remont torowiska wzdłuż ul. Szczytnickiej

MPK ogłasza rozstrzygnięcie przetargu na remont torowiska wzdłuż ul. Szczytnickiej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) oznajmiło w tym tygodniu decyzję o zakończeniu przetargu na renowację torów tramwajowych usytuowanych przy ulicy Szczytnickiej. Czas na wykonanie prac zaplanowano na okres wakacyjny.

Zakres remontu obejmuje około 300 metrów trasy, począwszy od skrzyżowania z ulicą Reja aż do Miłej. Oprócz wymiany samego torowiska i całej infrastruktury podtrzymującej, przewidziano także montaż nowego systemu trakcyjnego. Projekt inwestycji zakłada również renowację słupów oświetlenia drogowego.

W efekcie wszystkich przeprowadzonych prac, stan techniczny torowiska ulegnie znacznej poprawie, co przełoży się na mniejszą liczbę awarii. Podróże tramwajem stają się tym samym bardziej komfortowe i bezpieczne dla pasażerów. Dodatkowo, spodziewany jest spadek poziomu hałasu.

MPK poinformowało publicznie, iż zadania związane z remontem zostaną powierzone firmie Zakład Sieci i Zasilania z Wrocławia. Przedsiębiorstwo, które oceniło koszt swoich usług na 4,9 miliona złotych, złożyło najkorzystniejszą z pięciu propozycji cenowych w ramach przetargu.

Start prac remontowych planowany jest na lipiec bieżącego roku, natomiast ich zakończenie przewiduje się na koniec września. Przez cały okres trwania prac, tj. od 6 lipca do 29 września, odcinek będzie nieprzejezdny dla tramwajów.