Wiosenna gorączka zakupów roślin w szkółkach leśnych – trendy i preferencje ogrodników

Wiosenna gorączka zakupów roślin w szkółkach leśnych – trendy i preferencje ogrodników

Jeżeli nie było okazji, by posadzić drzewa jesienią, kiedy zasoby dostępne u szkółkarzy są największe, to nadchodzi idealny moment na nadrobienie zaległości. Wiosna jest czasem, kiedy właściciele ogródków przydomowych i działkowcy wyposażają się w niezbędne rośliny. Dzięki temu, szkółki przeżywają teraz prawdziwe oblężenie.

Ogrody przydomowe, niewielkie, ale pełne różnorodnych gatunków roślin, cieszą się ponownie dużym zainteresowaniem. Jak mówi Agnieszka Baran, prowadząca gospodarstwo ogrodnicze w Targoszynie, coraz więcej osób pragnie posiadać własne drzewka owocowe. Powodem jest nie tylko wzrost cen owoców w sklepach, ale także chęć posiadania zdrowszych, domowych produktów. W tym roku obserwuje ona szczególnie duży popyt na czarną porzeczkę.

Sytuacja ta sprawia, że pracownicy szkółek mają pełne ręce roboty. Zajmują się nie tylko sprzedażą, ale również pielęgnacją roślin. Sezon w tym roku rozpoczął się już na koniec stycznia, zaraz po ustąpieniu silnych mrozów. Cały luty charakteryzował się intensywnością zakupów drzewek. Zjawisko to przypisywane jest nie tylko rosnącemu zainteresowaniu ogrodnictwem, ale także sprzyjającym warunkom pogodowym. Ciepłe dni skłoniły ludzi do chętnego wychodzenia na swoje ogródki i sadzenia nowych roślin.