Nowe oblicza w rządzie Wrocławia: Renata Granowska i Ryszard Kessler objęli stanowiska wiceprezydentów

Nowe oblicza w rządzie Wrocławia: Renata Granowska i Ryszard Kessler objęli stanowiska wiceprezydentów

We wtorek, swoje nowe role jako wiceprezydenci Wrocławia objęli dwaj przedstawiciele Lewicy – Renata Granowska oraz Ryszard Kessler. Anonse te zostały oficjalnie potwierdzone przez Jacka Sutryka, prezydenta miasta, na dwóch oddzielnych konferencjach prasowych tego dnia.

Znaną postacią w administracji miejskiej jest Renata Granowska, która już wcześniej niejednokrotnie sprawowała funkcję wiceprezydenta. Jednakże, zdecydowała się odejść z urzędu w lutym tego roku, po tym jak krytycznie oceniła prezydenta Sutryka. Podczas jednego z wywiadów dla Radia Wrocław przyznała mu notę „3”. Późniejsze konsekwencje tej oceny doprowadziły do jej rezygnacji.

Nie mniej jednak, obecnie Granowska wyjaśnia, że ta kontrowersyjna ocena miała charakter głównie polityczny i teraz to rozdział jest dla niej zamknięty. „Najważniejsze jest teraz porozumienie, dialog i ten wzajemny szacunek” – powiedziała. Prezydent Jacek Sutryk także podkreślił, że teraz skupiają się na przyszłości i wspólnym planowaniu działań dla dobra Wrocławia.

W nowej roli Granowska będzie pierwszym zastępcą prezydenta Sutryka i będzie nadzorować działania departamentu spraw społecznych oraz jednostek zajmujących się gromadzeniem funduszy unijnych. Wiceprezydentka wyraziła chęć skupienia się na sprawach społecznych oraz spełnianiu oczekiwań mieszkańców miasta.

Drugim nowym wiceprezydentem został przedstawiony Ryszard Kessler. Jako politolog i wykładowca akademicki z Lewicy, będzie odpowiedzialny za departament edukacji.