Nowy skatepark już nie długo we Wrocławiu

Nowy skatepark już nie długo we Wrocławiu

Nowy skatepark już nie długo we Wrocławiu

Nowy skatepark już nie długo we Wrocławiu. We Wrocławiu ma powstać nowy skatepark, o którym z dumą mówi prezydent miasta. Jak sam informuje, w planach jest bowl z dodatkowym grindboxem, london gape, pool jam i minirampa. Oprócz tego pojawią się elementy, które nawiązują do infrastruktury. Mają one pomóc w szkoleniu się w jeździe w kategorii Street. Oprócz tego obok skateparku znajdzie się też boisko sportowe. Prezydent stolicy Dolnego Śląska zapewnia o dobrej lokalizacji oraz o oświetleniu przy węźle przesiadkowym, więc wszystko wydaje się być dobrze zaplanowane.

Plany

Pomysł pojawił się już w październiku, jako jedna z planowanych inwestycji. Miesiąc później zapowiedziano przetarg, a według aktualnych informacji wiemy, że skatepark powinien powstać w ciągu jednego roku. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi inwestycjami na terenie Wrocławia, dotyczącymi m.in. edukacji i medycyny.

W październiku Bartosz Nowak, przedstawiciel Zarządu Inwestycji Miejskich, informował o planach. Chodziło przede wszystkim o rozpisanie procedury przetargowej, aby następnie można było zaprojektować i wybudować skatepark. Przeprowadzić procedury najpewniej uda się w przyszłym roku. Przedstawiciel szkółki Wrocław Rolkuje, Jacek Skorupski, przypomina, że we Wrocławiu nie ma ani jednego prawdziwego otwartego skateparku. Pan Jacek przyjmuje więc odpowiedź prezydenta z bardzo dużym entuzjazmem.

Deskorolki we Wrocławiu

Oczywiście we Wrocławiu istnieją miejsce, gdzie można pojeździć na deskorolce czy rolkach. Takim miejscem jest chociażby Skatepark Zajezdnia 31, który znajduje się przy ul. Legnickiej 65. Teren ten o powierzchni 3 tys. m kw. jest jednak zamknięty, a za wstęp trzeba zapłacić. Placówka ta oferuje takie wyposażenie jak quarter, funbox z piramidką, murki, banki i mini rampę.