Piękne dolnośląskie stawy pośród drzew

Piękne dolnośląskie stawy pośród drzew

Jeśli szukasz propozycji na podróż, lubisz przebywać w otoczeniu natury i wolisz uciec od tłumów, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, koniecznie odwiedź Stawy Parowskie w pobliżu Węglińca. To niezwykłe miejsce na Dolnym Śląsku zachwyca szczególnie o tej porze roku.

Bory Dolnośląskie od lat urzekają miłośników spacerów i wycieczek rowerowych. Jednym z najbardziej niezwykłych miejsc są Stawy Parowskie, które składają się z kilkunastu zbiorników wodnych położonych w przepięknych lasach. Często porównywany do Stawów Milickich, obszar ten jest mniej zatłoczony i oferuje naprawdę spektakularne krajobrazy.

To jedyne w swoim rodzaju miejsce na Dolnym Śląsku obejmuje kilkanaście stawów w rozległym lesie, z których wszystkie połączone są groblami. Krajobraz jest niesamowicie uderzający, podobnie jak bogate lokalne życie roślinne i zwierzęce. Stawy zasilane są przez liczne kanały, które czerpią wodę z okolicznych lasów.

Inną godną uwagi lokalizacją jest Asuana – raj turystyczny i przyrodniczy, w którym odwiedzający mogą rozpalić ognisko i schronić się przed deszczem pod drewnianą osłoną. Obszar ten otoczony jest lasami i wodą.