Planowany napad na wrocławską placówkę bankową zakończył się niepowodzeniem – sprawca zatrzymany

Planowany napad na wrocławską placówkę bankową zakończył się niepowodzeniem – sprawca zatrzymany

Bank znajdujący się na ulicy Kamiennej we Wrocławiu stał się miejscem próby napadu. Niemniej jednak, mężczyzna, który podjął się tego przestępstwa, nie zdołał uciec z łupem. Po krótkim czasie został schwytany przez służby bezpieczeństwa.

Jednemu z ochroniarzy owej instytucji finansowej udało się zapobiec kradzieży gotówki – informuje komisarz Wojciech Jabłoński z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji:

„Mimo iż sprawca podjął próbę ucieczki, to jednak szybko wpadł w ręce policji dzięki skutecznemu pościgowi prowadzonemu przez naszych funkcjonariuszy. Zdołali oni efektywnie namierzyć miejsce, gdzie mógł ukrywać się napastnik. Ten mężczyzna jest już podejrzany o popełnienie podobnych czynów, ale na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie udzielić więcej informacji na temat szczegółów tego przypadku, ponieważ nadal trwają postępowania śledcze.”

Według wstępnych raportów, żadna osoba nie doznała poważnych obrażeń podczas tego zdarzenia – dodaje komisarz Wojciech Jabłoński.

Sprawca nie został jeszcze przesłuchany przez policję, a co za tym idzie, nie jest znane jakie precyzyjnie zarzuty zostaną mu postawione.