Potencjalne dofinansowanie dla mieszkańców Wrocławia planujących korzystać z OZE

Potencjalne dofinansowanie dla mieszkańców Wrocławia planujących korzystać z OZE

Mieszkańcy Wrocławia, którzy mają zamiar wytwarzać energię elektryczną z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), mogą się ubiegać o wsparcie finansowe w wysokości od 7,5 tys. zł do 12,5 tys. zł z miejskiego budżetu. To możliwość pojawiła się kilka dni temu, kiedy rozpoczął się proces przyjmowania wniosków na mocy lokalnego programu.

Osoby posiadające nieruchomości i planujące postawić instalacje oparte na odnawialnych źródłach energii do celów produkcji i magazynowania energii, mogą skorzystać z tego dofinansowania. Program ten oferuje pokrycie do 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji z budżetu miasta. Limit wsparcia wynosi:

  • 7,5 tys. zł na mikroinstalacje fotowoltaiczne lub wiatrowe;
  • 12,5 tys. zł na mikroinstalacje hybrydowe, które łączą w sobie elementy fotowoltaiczne i wiatrowe;
  • 8 tys. zł na magazyn energii.

Wsparcie obejmuje zakup i montaż urządzeń generujących energię elektryczną dla potrzeb domowych.

Małgorzata Demianowicz, dyrektorka Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego Wrocławia, komentuje: „Celem programu jest zachęcanie jak największej liczby osób do korzystania z odnawialnych źródeł energii do produkcji prądu. To przynosi nie tylko korzyści materialne poprzez oszczędności, ale przede wszystkim korzyści ekologiczne w kontekście zmian klimatu, które są dla nas wszystkich widoczne. Dlatego mamy nadzieję, że program ten spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych mieszkańców i wielu z nich skorzysta z dofinansowania”. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.