Pożar samochodu ciężarowego powoduje ogromne korki na autostradowej obwodnicy Wrocławia

Pożar samochodu ciężarowego powoduje ogromne korki na autostradowej obwodnicy Wrocławia

Wrocławska autostradowa obwodnica (AOW) doświadcza znaczących utrudnień w ruchu drogowym od wczesnych godzin porannych 15 lutego. Niestandardowy poziom przepustowości jest rezultatem palącego się pojazdu ciężarowego, który spowodował tworzenie się długich kolejek samochodów.

Wydarzenie to miało miejsce w czwartkowe popołudnie 15 lutego około 3:30, kiedy to na węźle Wrocław Północ na AOW naczepa samochodu ciężarowego stanęła w płomieniach. Na szczęście nie odnotowano żadnych ofiar, ale problematyczna sytuacja trwa. Ruch w stronę Warszawy odbywa się tylko lewym pasem jezdni, gdyż prawy jest zablokowany. Służby są na miejscu i oczekują na holownik, aby usunąć ciężarówkę.

Około godziny 8:00 rano, odcinek zastoju wynosił około 5 kilometrów. Niestety, utrudnienia pogorszyły się do godziny 9:00, kiedy to długość korku wzrosła do 8 kilometrów. O godzinie 15:00 sytuacja była nadal trudna, z korkiem rozciągającym się na 9 km, podczas gdy trwał proces przeładunku ciężarówki.

Specjaliści od zarządzania ruchem drogowym zalecają kierowcom korzystać z alternatywnych tras. Sugerują wykorzystanie drogi wojewódzkiej 372 przez Siechnice i Blizanowice, a dla samochodów osobowych drogę krajową 94 przez centrum Wrocławia, w tym dzielnice Popowice i Poświętne. Inne lokalne drogi, takie jak przez Krzyżanowice i Polanowice, są również polecane jako możliwe objazdy.