Wrocławska policja zatrzymała dwóch producentów narkotyków, grozi im do 12 lat więzienia

Wrocławska policja zatrzymała dwóch producentów narkotyków, grozi im do 12 lat więzienia

Na początku lutego wrocławscy funkcjonariusze policji z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, wspierani przez Referat ds. Przestępczości Narkotykowej oraz Grupę Realizacyjną komendy miejskiej, przeprowadzili skoordynowaną operację, która doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn. W ich mieszkaniu policja odkryła znaczną ilość substancji używanych do produkcji narkotyków oraz gotowych środków odurzających, w tym około 13 litrów płynnej amfetaminy. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, a grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku od 30 do 37 lat, byli podejrzewani o prowadzenie szeroko zakrojonego handlu narkotykami. W trakcie akcji zatrzymano łącznie czterech mężczyzn.

Podczas przeszukań ich mieszkań i ogródków działkowych, funkcjonariusze zapobiegli rozpowszechnieniu na rynek znacznej ilości narkotyków. Odnaleziono około 13 litrów płynnej amfetaminy, ponad kilogram amfetaminy w postaci stałej, blisko 125 gramów marihuany oraz tabletki i kryształki narkotyków o nieznanej jeszcze zawartości. Te ostatnie zostały przekazane do dalszej analizy laboratoryjnej.

W mieszkaniu zatrzymanych policja odnalazła także trzy sztuki broni palnej oraz urządzenia i sprzęt, które mogły służyć do samodzielnego wytwarzania narkotyków. Po zatrzymaniu pierwszych dwóch mężczyzn, na następny dzień aresztowano kolejnych dwóch podejrzanych o udział w tej nielegalnej działalności.