Prezydent Wrocławia zapowiada rozbudowę sieci tramwajowej i ekologicznej zajezdni

Prezydent Wrocławia zapowiada rozbudowę sieci tramwajowej i ekologicznej zajezdni

Podczas niedawnej informacji prasowej, prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, podzielił się z mieszkańcami wiadomością o powrocie do planów związanych z budową ekologicznej zajezdni dla tramwajów na terenie Nowych Żernik. Obok tej inwestycji, w magistrackich planach znalazło się także miejsce dla nowych linii tramwajowych, które mają docierać do takich miejsc jak: Borowska, Maślice, Swojczyce, Klecina i Jagodno.

Jednak ta informacja nie spotkała się wyłącznie z pozytywnym odbiorem. Członkowie Akcji Miasto są zdania, że ogłoszenie tych inwestycji może mieć związek z nadchodzącymi wyborami samorządowymi, które zaplanowane są na rok 2024. Twierdzą oni, że może to być element kampanii wyborczej.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 13 lutego, na terenie zmodernizowanej hali zajezdni Gaj, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) przedstawiło plany dotyczące rozwoju sieci tramwajowej. „Chcemy, aby Wrocław stał się miastem, w którym transport miejski działa sprawnie i efektywnie” – powiedział prezydent Sutryk, komunikując swoje plany za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jednym z pierwszych punktów na tej mapie jest Swojczyce. Projekt budowy 1,6-kilometrowej trasy tramwajowej ma zostać zakończony w pierwszym kwartale 2024 roku. Następnie przetarg na realizację inwestycji ma zostać ogłoszony w drugim kwartale tego samego roku. Harmonogram zakłada zakończenie prac budowlanych i oddanie trasy do użytku mieszkańców w 2026 roku.