Prace naprawcze na torowisku przy DH Renoma we Wrocławiu powodują zmiany w kursowaniu tramwajów

Prace naprawcze na torowisku przy DH Renoma we Wrocławiu powodują zmiany w kursowaniu tramwajów

W centrum miasta Wrocław, konkretnie na ulicy Świdnickiej, w pobliżu Domu Handlowego Renoma, przeprowadzane są prace związane z naprawą torowiska. Konieczność przystąpienia do tych prac pociągnęła za sobą tymczasowe zmiany w trasach tramwajów. Zarówno prace naprawcze jak i zmiana trasy mają być tymczasowe i potrwają do najbliższej niedzieli. Naprawa jest realizowana na podstawie umowy gwarancyjnej z wykonawcą.

Przyczyną problemów, które doprowadziły do konieczności przeprowadzenia takiego remontu, było zapadnięcie się kostki brukowej w miejscu przebiegu szyn tramwajowych. Rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu, Katarzyna Pawlak, poinformowała o tym, że aktualne prace remontowe są realizowane w ramach umowy gwarancyjnej z wykonawcą prac.

Warto przypomnieć, że to miejsce na Świdnickiej przeszło gruntowne prace remontowe na koniec 2022 roku. Koszt inwestycji wyniósł wtedy ponad 5 milionów złotych. Informacje na temat kosztów obecnej naprawy gwarancyjnej są na razie nieznane.

Prace remontowe wymusiły konieczność wprowadzenia zmian w kursowaniu czterech linii tramwajowych. Tramwaje z linii numer 6, 7 i 20 zostały skierowane objazdem przez ulicę Kazimierza Wielkiego i plac Legionów. Z kolei trasa linii numer 17 prowadzi teraz przez ulice Kołłątaja i Piłsudskiego. Mimo tych zmian, autobusy komunikacji miejskiej kursują bez zmian.