Prognoza pogody na najbliższe dni we Wrocławiu: burze, grad i zmienne temperatury

Prognoza pogody na najbliższe dni we Wrocławiu: burze, grad i zmienne temperatury

W czwartkowy dzień we Wrocławiu do godziny czternastej nie powinno wystąpić dużych opadów. Przewiduje się, że będzie to dzień słoneczny, jednak nie wyklucza się pojawienia miejscowych zachmurzeń. Michał Kowalczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, przewiduje, że maksymalna temperatura tego dnia oscylować będzie w granicach od 19 stopni Celsjusza na terenach podgórskich aż do 24 stopni Celsjusza na terenie miasta.

„Początkowo zachmurzenie będzie niewielkie, jednak od zachodu powinno wzrosnąć do dużego. Miejscami przewidywane są przelotne opady deszczu, a nawet burze z możliwością gradu. Suma opadów podczas burz może wynieść do 25 mm” – informuje Kowalczuk.

Podczas burzy wiatr ma być silny, a jego porywy mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h. Synoptyk dodaje również, że piątkowy dzień ma być pochmurny, a także spodziewane są kolejne burze. „Najwięcej opadów oraz zjawisk towarzyszących burzom powinno wystąpić na wschodzie, oraz na południu województwa. Temperatura maksymalna tego dnia powinna wynieść od 21 do 24 stopni Celsjusza” – przewiduje Kowalczuk.

Podczas soboty, na terenie całego województwa maksymalna temperatura wyniesie 21 stopni Celsjusza.