Projekt wielofunkcyjnego budynku na placu Maxa Borna we Wrocławiu czeka na rozpoczęcie budowy

Projekt wielofunkcyjnego budynku na placu Maxa Borna we Wrocławiu czeka na rozpoczęcie budowy

Na placu Maxa Borna we Wrocławiu, pomiędzy budynkiem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego a ulicą Dubois i Mostami Mieszczańskimi, planowana jest budowa nowego, dużego obiektu. Projekt przewiduje powstanie zarówno mieszkań jak i lokali usługowych. Teren przyszłej inwestycji został już ogrodzony przez dewelopera, który obecnie oczekuje na decyzję w sprawie pozwolenia na budowę.

Inwestorem tej ambitnej inicjatywy jest firma Vastint. Bez ujawniania szczegółów dotyczących projektu, przedstawiciele firmy informują, że nadal oczekują na formalne zezwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych. Z dostępnych informacji wynika, że kompleks będzie składał się z jednego budynku mieszkalno-usługowego, który pomieści również sklepy i podziemny parking.

Przeznaczona na inwestycję działka była niegdyś miejscem parkingu. Nieruchomość została nabyta przez Vastint w 2021 roku. Od tamtego czasu teren jest chroniony przez ogrodzenie, ale to tylko w kwietniu trafił do Urzędu Miasta we Wrocławiu wniosek o pozwolenie na budowę. Przewidywany termin zakończenia prac to rok 2027, jednak nie wiadomo jeszcze kiedy prace zostaną rozpoczęte.