Rzucenie palenia – mocne postanowienie noworoczne

Rzucenie palenia – mocne postanowienie noworoczne

Nowy Rok to zawsze świetna okazja, aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Niektórzy chcą zadbać o sylwetkę, inni czytać więcej książek, wiele osób decyduje się także na zerwanie ze szkodliwymi nałogami. Jednym z nich jest palenie papierosów, które ma negatywny wpływ na cały organizm człowieka. Rzucenie palenia to postanowienie, które z całą pewnością warto postarać się spełnić.

Rzucenie palenia – jak to zrobić?

Istnieje przynajmniej kilka dobrych sposobów na to, aby rzucić palenie. Zanim poznasz kilka najpopularniejszych, pamiętaj, aby zadbać o swoje nastawienie. Warto podejść do tego z myślą, że rzucenie palenia przyniesie wiele korzyści dla zdrowia, formy i samopoczucia. Uświadom sobie, jak bardzo jest to ważne dla Ciebie i swoich bliskich, aby rozstanie się z nałogiem nie było aż tak trudne i bolesne. Gdy już dobrze to przemyślisz, możesz podjąć próbę. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka popularnych sposobów na to, aby pożegnać się z papierosami.

Jednym ze sposobów na rzucenie palenia jest zastosowanie nikotynowej terapii zastępczej. W aptekach można poradzić się doświadczonych farmaceutów, którzy najlepiej doradzą w tej kwestii. Jeśli chodzi o dostępne środki, możliwości jest wiele: gumy do żucia, spraye, plastry z nikotyną. Dużą zaletą tej metody jest skuteczność, a także prostota w stosowaniu. Pamiętaj jednak, aby stosować się do informacji zawartych w ulotce.

Kolejnym sposobem na pożegnanie się z nałogiem jest terapia grupowa lub psychoterapia. W tym przypadku trzeba udać się do poradni antynikotynowej. Spotkania mają na celu uświadomić palaczowi, dlaczego pożegnanie się z papierosami jest tak ważne i jak można to zrobić. Jest to świetna opcja w przypadku osób, które obawiają się, że nie poradzą sobie z rzuceniem papierosów bez pomocy specjalisty.

Niektórzy decydują się także na skorzystanie z terapii biorezonansowej. Taka sesja odbywa się przy wykorzystaniu aparatu, co ma pomóc wyciszyć głód nikotynowy. W niektórych przypadkach może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jednej sesji.

Jak rzucić palenie?

Niezależnie od tego, jaki sposób na rzucenie palenia wybierzesz, warto:

  • Zrobić listę powodów, dla których chcesz zerwać z nałogiem
  • Zastanowić się, w jakich chwilach chęć na papierosa jest największa i opracować strategię radzenia sobie z tymi sytuacjami
  • Pozbyć się papierosów, popielniczek, zapalniczek i wszystkiego, co kojarzy się z papierosami
  • Powiedzieć bliskim o swoim zamiarze i poprosić o wsparcie
  • Postawić na regularną aktywność fizyczną.

Jeśli zastosujesz się do powyższych porad, wychodzenie z nałogu będzie nieco łatwiejsze.

Rzucanie palenia – zwiększ szansę na spełnienie postanowienia

Każdy, kto przynajmniej raz robił listę postanowień noworocznych, wie, że nie zawsze łatwo je spełnić. Jeśli chcesz zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu, zrób sobie jedno lub dwa postanowienia, gdyż zbyt długa lista utrudnia realizację. Warto także zrobić plan realizacji postanowienia noworocznego, aby wiedzieć, jak działać. Kolejnym sposobem na zwiększenie szansy na rzucenie palenia jest śledzenie postępów. Świetnie sprawdzi się aplikacja, dzięki której osoba rzucająca palenie może dowiedzieć się, jak organizm regeneruje się z każdym dniem.