Spotkanie piłkarskie Cracovia kontra Śląsk Wrocław pod nadzorem sędziego Marcina Szczerbowicza

Spotkanie piłkarskie Cracovia kontra Śląsk Wrocław pod nadzorem sędziego Marcina Szczerbowicza

Planowane na piątek starcie piłkarskie między drużynami Cracovii i Śląska Wrocław będzie pod przewodnictwem sędziowskim Marcina Szczerbowicza z Olsztyna, jak to zdecydowano w Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pan Marcin, który jest członkiem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, pełnił już w tym sezonie funkcję sędziego w dziewięciu meczach, z czego cztery to były mecze Ekstraklasy, jeden Liga i jeden Fortuna Puchar Polski. Do jego dotychczasowych osiągnięć należy pokazanie łącznie 49 żółtych kartek, jednej czerwonej oraz czterokrotne podyktowanie rzutu karnego. Przeprowadzenie nadchodzącego meczu Cracovii będzie dla niego premierowym doświadczeniem w bieżącym sezonie.

Marcin Szczerbowicz będzie mógł liczyć na wsparcie asystentów sędziowskich podczas piątkowego meczu – będą nimi Marcin Boniek i Piotr Podbielski. Ponadto, za sprawy techniczne odpowie Piotr Szypuła, który został wyznaczony na sędziego technicznego. W wozie VAR znajdą się Szymon Marciniak i Radosław Siejka, którzy będą monitorować wszystko z perspektywy video.

Oficjalne rozpoczęcie piątkowego meczu między Cracovią a Śląskiem Wrocław, które zostanie zainaugurowane pierwszym gwizdkiem sędziowskim, przewidziane jest na godzinę 20:30.