Trzy samochody zderzyły się na autostradzie A4: znaczne utrudnienia w ruchu

Trzy samochody zderzyły się na autostradzie A4: znaczne utrudnienia w ruchu

W piątkowy poranek, na jednym z odcinków autostrady A4, pomiędzy miejscowościami Pietrzykowice a Kąty Wrocławskie, miało miejsce niefortunne zdarzenie drogowe. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Niespodziewany incydent spowodował poważne problemy dla kierowców podróżujących w kierunku Legnicy, tworząc przy tym skomplikowany stan ruchu drogowego w postaci długiego korka.

Z tego powodu, wszyscy kierowcy, którzy planują podróż tą trasą lub już się na niej znajdują, powinni przygotować się na czekanie. Przez dłuższy czas lewy pas jezdni pozostanie niedostępny dla ruchu. Powodem tej sytuacji są działania policyjne, które muszą zostać zakończone przed ponownym otwarciem pasa.

Sytuacja ta miała miejsce dzisiaj, 26 kwietnia, w godzinach przedpołudniowych. Wypadku na autostradzie A4 w okolicach Wrocławia nie dało się przewidzieć. Pierwsze doniesienia wskazują na to, że doszło do niego w wyniku najechania jednego z pojazdów na inny. Na szczęście, żadna z osób zaangażowanych w zdarzenie nie odniosła poważnych obrażeń. Niemniej jednak, incydent ten wpłynął na ruch drogowy, sprawiając duże kłopoty dla kierowców poruszających się tym odcinkiem autostrady.

Na miejscu zdarzenia obecna jest już pomoc drogowa, ale kierowcy nadal muszą czekać na przybycie służb policyjnych. Te mają za zadanie dokładnie ustalić okoliczności zdarzenia.