Poszukiwany sprawca nocnego wandalizmu: wycięcie 10-letniej lipy we Wrocławiu

Poszukiwany sprawca nocnego wandalizmu: wycięcie 10-letniej lipy we Wrocławiu

W nocy z piątku na sobotę, dokładniej 19/20 kwietnia, doszło do niepokojącego zdarzenia na ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu. To właśnie w tych godzinach, nieznana osoba w przypływie totalnego braku szacunku dla przyrody i praw obywatelskich, postanowiła bez żadnej konkretnego powodu, wyciąć młodą lipę, której wiek szacowany jest na około 10 lat. Niestety, takie akty są nie tylko niezrozumiałe, ale przede wszystkim karalne!

Za sprawą tego nieodpowiedzialnego czynu rozpoczęto intensywne poszukiwania osoby winnej tej bezmyślnej destrukcji. Wobec tego, każda informacja może okazać się kluczowa.

Rada Osiedla Borek apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy. Jak wyjaśnili, ktoś za pomocą siekiery zniszczył młodą lipę, która rozwijała się na Powstańców Śląskich od około dekady. Niestety, miejsce zdarzenia nie jest monitorowane przez żadne kamery. W związku z tym, każda informacja będzie cenna. Jeżeli ktoś przejeżdżał przez Powstańców Śląskich tamtej nocy i posiada kamerę w samochodzie, prosimy o sprawdzenie nagrania – apeluje Rada. Ta bezmyślna akcja to prawdziwe barbarzyństwo, które musi zostać ukarane!