Wiosna przyniesie zieleń na Placu Strzegomskim we Wrocławiu: Nowy skwer dla mieszkańców

Wiosna przyniesie zieleń na Placu Strzegomskim we Wrocławiu: Nowy skwer dla mieszkańców

Plac Strzegomski, położony we Wrocławiu, wkrótce napełni się życiem i zielenią, zapewniając nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców miasta. Tego do tej pory niezagospodarowanego terenu, ożywionego teraz przez drobne akcenty zieleni, postanowiono przekształcić w urokliwy skwer. Zwiększa się liczba posadzonych drzew oraz kwiatów ozdobnych, pojawiły się również nowe ścieżki spacerowe i ławki.

Nowy skwer, wymyślony jako mini park, usytuowany jest na placu Strzegomskim, dokładnie między ulicami Legnicką a Braniborską. Do tej pory ten obszar, znajdujący się naprzeciwko rzeźby pociągu i podziemnego przejścia, był opustoszały.

Skwer posiada już nowy układ ścieżek pieszych i mieszanych – pieszo-rowerowych, a także elementy małej architektury. Mieszkańcy oraz przechodnie będą mogli zrelaksować się na leżakach czy hamakach miejskich, odpocząć na ławkach lub siedziskach, a rowerzyści skorzystają ze stojaków na rowery. Stojaki te zostaną umieszczone zarówno przy ścieżkach rowerowych, jak i w centralnej części skweru. Na terenie parku zamontowane zostanie nowoczesne oświetlenie LED.

Na skwerze nie zabraknie też obszarów zielonych. Zaprojektowano tu przestrzeń dla rozległych trawników i kwietników. Łącznie posadzonych zostanie aż 11 tysięcy różnych gatunków krzewów, traw ozdobnych, kwiatków i roślin. Skwer będzie ozdobiony 33 drzewami, które oprócz cienia dla odpoczywających, stanowić będą także schronienie dla ptaków. Wśród nich znajdą się ambrowce amerykańskie, które jesienią przechodzą w intensywne czerwone zabarwienie liści. Roślinność na placu Strzegomskim ma też poprawić małą retencję wodną na tym terenie.