Wpływ internetu na młodego mieszkańca Wrocławia: dziecko włamało się do sąsiada zainspirowane filmami w sieci

Wpływ internetu na młodego mieszkańca Wrocławia: dziecko włamało się do sąsiada zainspirowane filmami w sieci

Inspirując się filmami dostępnymi w internecie, młody chłopiec zdecydował się na włamanie do sąsiedniego mieszkania. Ta niecodzienna sytuacja miała miejsce na Śródmieściu we Wrocławiu. Małoletni sprawca zdołał uprowadzić różne rzeczy, takie jak zabawki, gotówka oraz sprzęt elektroniczny. Niestety dla niego, został złapany w trakcie czynu.

Policjanci z komisariatu Śródmieścia otrzymali niedawno wezwanie do nietypowego wydarzenia, którego głównym uczestnikiem był ośmioletni chłopiec. Okazało się, że ten małoletni mieszkaniec jednego z lokalnych osiedli, postanowił przenieść swoją internetową inspirację do rzeczywistości i dokonał kradzieży z włamaniem do mieszkania sąsiada.

– Zdobycze młodego włamywacza obejmowały zabawki, pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Włamał się do mieszkania przez balkonowe drzwi. Gdy próbował wynieść skradzione przedmioty, jeden ze sąsiadów go przyłapał – relacjonuje Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Jego rodzice byli zaszokowani, nie mieli pojęcia o planach swojego syna. Niemniej jednak, zgodnie z obowiązującymi procedurami, sprawę opiekuńczą chłopca teraz rozpatrzy sąd rodzinny.