Nowa odsłona Mercedes e-Citaro na wrocławskich ulicach: Testy elektrycznych autobusów w dniach 9-26 maja 2024 r.

Nowa odsłona Mercedes e-Citaro na wrocławskich ulicach: Testy elektrycznych autobusów w dniach 9-26 maja 2024 r.

Jest to kolejny etap testów elektrycznych autobusów na terenie Wrocławia. Tym razem pod lupę bierze się unowocześnioną wersję modelu Mercedes e-Citaro, który już zdobył uznanie w ramach funkcjonowania linii K. Tym razem jednak obserwowana będzie jego dwudrzwiowa odmiana, wyposażona w znacznie pojemniejszą baterię.

Przygotowując się do wprowadzenia nowego przetargu na usługi komunikacyjne dla gminy Miękinia, planuje się przeprowadzenie testów nowego modelu od 9 do 26 maja 2024 r. Na ten czas Mercedesa e-Citaro można będzie spotkać na liniach obsługujących zarówno gminę Miękinia, jak i wrocławską Leśnicę, a konkretnie chodzi tu o linie numer 117, 123, 137, 138, 923 oraz 938.

Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor wydziału transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia zwraca uwagę na fakt, że nie zaniedbują starań na rzecz ulepszania infrastruktury komunikacji zbiorowej aglomeracji Wrocławia. Celem jest zwiększenie zarówno komfortu i bezpieczeństwa pasażerów jak i warunków pracy dla kierowców. Dlatego też w testowanych modelach zastosowano systemy ułatwiające manewrowanie podczas skręcania, zmniejszające ryzyko poślizgu, a także aktywnego asystenta hamowania, który ostrzega przed potencjalnymi kolizjami.

Planowane rozkłady jazdy dla testowanego modelu wyglądają następująco: w weekendy autobus pojawiać się będzie na liniach 117, 123 i 137, natomiast w dni robocze na 138, 923 i 938, z uwzględnieniem dodatkowych kursów w soboty dla linii 938.