Wrocławska policja alarmuje: Serie włamań do samochodów na południu miasta

Wrocławska policja alarmuje: Serie włamań do samochodów na południu miasta

Policja z Wrocławia ostrzega kierowców o potencjalnym zagrożeniu ze strony grupy włamywaczy, która wydaje się działać na południu miasta. Grupa ta ma na oku przede wszystkim zaparkowane samochody. Aleksandra Freus, rzeczniczka prasowa komendy miejskiej policji we Wrocławiu, alarmuje i apeluje o czujność.

Aleksandra Freus ujawnia szokujące szczegóły działania grupy przestępczej dla Radia Wrocław: „Napastnicy świadomie niszczą szyby samochodów i kradną wartościowe przedmioty. Jest to szczególnie dotkliwe, ponieważ ofiarami padają nie tylko drogie elementy elektroniki, ale również osobiste przedmioty pozostawione w pojazdach, takie jak plecaki czy torebki.”

Rzeczniczka prasowa przypomina o incydentach sprzed dwóch tygodni: „Podczas jednej nocy doszło do aż 7 włamań do pojazdów. Podejrzewamy, że odpowiedzialna jest za to jedna osoba lub grupa osób.”

Aleksandra Freus podkreśla znaczenie szybkiego działania i zgłaszania wszelkich podejrzanych zdarzeń policji: „Zachęcamy mieszkańców do natychmiastowego informowania nas o wszelkich podejrzanych sytuacjach. Oczywiście, portale społecznościowe i grupy dyskusyjne są ważne, ale priorytetem powinno być nawiązanie kontaktu z policją, abyśmy mogli szybko i skutecznie zabezpieczyć dowody.” Dodaje również, że śledztwo w tej sprawie prowadzi komisariat Wrocław-Krzyki.

Mieszkańcy wyrażają swoje obawy i niepokój o bezpieczeństwo swojego mienia: