Zmiany w kursowaniu pociągów na linii Legnica – Wrocław z powodu prac torowych

Zmiany w kursowaniu pociągów na linii Legnica – Wrocław z powodu prac torowych

Pomiędzy Środą Śląską a Miękinią, na jednym z torów, przez kolejne dwa miesiące nie będą odbywały się żadne przejazdy. To spowoduje konieczność przeprowadzenia szeregu zmian w harmonogramie kursowania pociągów na trasie z Legnicy do Wrocławia. Operator transportu kolejowego na Dolnym Śląsku, Koleje Dolnośląskie, już teraz informuje pasażerów o nadchodzących modyfikacjach w rozkładzie jazdy, które zostaną wprowadzone począwszy od 3 września.

Informacje udzielane przez marszałkowską spółkę wskazują, że godziny odjazdów poszczególnych pociągów mogą ulec przesunięciu o kilka lub nawet kilkanaście minut. Nie jest to jednak jedyna zmiana. Na przykład pociąg 69157 Wrocław – Zgorzelec, który wcześniej jeździł jako przyspieszony na trasie Legnica – Wrocław, teraz będzie pełnił rolę pociągu osobowego. Natomiast inny pociąg, 69157 Wrocław – Lubań Śl., który dotychczas zatrzymywał się na każdej stacji jako pociąg osobowy, zostanie teraz przyspieszony.

Decyzja o zamknięciu jednego z torów między Miękinią a Środą Śląską wymusiła konieczność wprowadzenia tych zmian. Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich apeluje do wszystkich pasażerów o dokładne zapoznanie się z nowym rozkładem jazdy przed wyjazdem do pracy czy szkoły po weekendzie.