14. edycja akcji WROśnij we WROcław: Młode pokolenie sadzi drzewa dla przyszłych pokoleń

14. edycja akcji WROśnij we WROcław: Młode pokolenie sadzi drzewa dla przyszłych pokoleń

Kolejna, już czternasta odsłona inicjatywy pod nazwą „WROśnij we WROcław” dobiegła końca. Przypomina ona poprzez ceremonię sadzenia młodych drzewek o narodzinach najnowszych mieszkańców Wrocławia. Tym razem miejsce na swoje małe, zielone pamiątki znalazło wielu mieszkańców miasta, którzy z entuzjazmem włączyli się w akcję dokonywania nasadzeń na Niskich Łąkach. W ten sposób powstały nowe drzewa, które przez następne lata będą rosły i wpływały na rozwój ekosystemu Wrocławia.

Wydarzenie to, poza głównym celem sadzenia drzewek, miało także charakter pikniku rodzinnego. Zarówno najmłodsi uczestnicy, jak i ich rodziny mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia, które doskonale oddają klimat i energię akcji „WROśnij we WROcław”.

Ciekawostką jest fakt, że inicjatywa ta odbywa się dwukrotnie w ciągu roku – raz na wiosnę, a drugi raz jesienią. Do tej pory, za sprawą akcji, na terenie Wrocławia wyrosło blisko 3500 drzewek zasadzonych przez radosne rodziny. Część z nich, posadzona podczas pierwszej edycji akcji, ma już kilka lat i towarzyszy swoim młodym właścicielom w drodze do szkoły.