Cafe Berg – Kto poprowadzi kawiarnię?

Cafe Berg – Kto poprowadzi kawiarnię?

Cafe Berg – Kto poprowadzi kawiarnię?

Cafe Berg to kawiarnia, która będzie istnieć w zabytkowym pawilonie przy skrzyżowaniu dwóch ulic: Podwala i Piotra Skargi. Firma, prowadząca ogólnopolską sieć pączkarni, podpisała z miastem umowę najmu i będzie prowadzić tam kawiarnie. Zarząd Zasobu Komunalnego właśnie podpisał umowę najmu tego domku nad fosą, a fani gorącej, pobudzającej kawy już wkrótce będą mogli się zapoznać z ofertą.

Zwycięzca przetargu

Urządzono dwa przetargi, a firma Nasza Pączkarnia sp z o.o.sp.k. wygrała w drugim z nich. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy w październiku, ale komisja przetargowa ZZK podjęła decyzję, że to pączkarnia będzie zarządzała budynkiem. Dzięki temu we Wrocławiu już wkrótce powstanie Cafe Berg. Jak podkreślają przedstawiciele zarządu, nie chodziło tylko o wysokość czynszu, ale też opinię pączkarni. Jak sami przyznają, firma cechuje się wiarygodnością ekonomiczną i doświadczeniem w działalności gastronomicznej.

Bez remontu się nie obeszło

Oczywiście budynek ma swoje lata, więc musiał przejść solidny remont. Prace remontowe trwały aż rok, ale warto było poczekać. Pierwszy etap prac kosztował miasto Wrocław 1 mln 368 tys. zł. Budynek ten zaprojektował Max Berg, a przed wojną w pobliżu była pijalna mleka. Berg był również projektantem Hali Stulecia, więc wrocławianie mogą kojarzyć to nazwisko. Ten zabytkowy budynek nie stał jednak pusty, bo między innymi znajdował się w nim punkt dorabiania kluczy i wyrabiania pieczątek. Od teraz będzie można też napić się tam kawy, a jej smak mieszkańcy Wrocławia będą już musieli ocenić sami.

Nie tylko Cafe Berg

Oczywiście w całym wydarzeniu nie chodzi tylko o samo picie kawy, choć może się wydawać, że to jest sedno istnienia Cafe Berg. Oprócz samego zachwycania się tym aromatycznym napojem, ważne jest także poszanowanie zabytkowej architektury. Dlatego właśnie władze różnych miast decydują się na to, aby budynki, mówiące wiele o historii, nie stały zaniedbane tylko wciąż pełniły jakąś funkcję.