Kolizja na skrzyżowaniu autostrad A4 i S3

Kolizja na skrzyżowaniu autostrad A4 i S3

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na kluczowym węźle komunikacyjnym, łączącym autostrady A4 i S3, prowadzącym w stronę Zielonej Góry. Autobus niespodziewanie zderzył się z barierami energochłonnymi, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.

Siła uderzenia była na tyle duża, że doszło do rozsiania ładunku pojazdu na jezdnię. To zaś dodatkowo skomplikowało sytuację, sprawiając, że poruszanie się po tym odcinku drogi stało się nie tylko trudne, ale i niebezpieczne dla innych użytkowników.

Przeprowadzone po zdarzeniu badania kierowcy autobusu ujawniły obecność środków odurzających w jego organizmie. Znaleziono konkretne substancje z grupy amfetaminowej i metamfetaminowej. Sam fakt prowadzenia pojazdu pod wpływem tak silnych narkotyków stanowi poważne naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Sytuacja ta jest przestrogą dla wszystkich kierowców. Należy zachować ostrożność i zredukować prędkość, szczególnie w miejscach o zwiększonym ryzyku kolizji, takich jak skrzyżowania czy węzły autostradowe.