Kradzież z bankomatu we Wrocławiu – poszukiwania sprawców w toku

Kradzież z bankomatu we Wrocławiu – poszukiwania sprawców w toku

W nocy, około godziny trzeciej na osiedlu Strachocin we Wrocławiu, doszło do kradzieży z bankomatu. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Polską Agencję Prasową, miejsce zdarzenia było również miejscem eksplozji.

Incydent miał miejsce przy jednej z filii banku, położonej przy ulicy Strachocińskiej. „Na ten moment nie jesteśmy pewni, czy była to działalność pojedynczego sprawcy, czy grupy osób – to jest przedmiotem naszych badań. Wiemy jednak, że dostali się oni do bankomatu i ukradli z niego pieniądze. Następnie opuścili teren przestępstwa” – powiedział komisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu dla PAP.

Ekipy policyjne nadal prowadzą działania na miejscu zdarzenia. Szereg różnych środków został podjęty w celu znalezienia sprawców, w tym zaangażowanie patroli z psami oraz specjalistów od pirotechniki.

„Celem naszych działań jest identyfikacja dowodów pozostawionych na miejscu oraz ustalenie osób odpowiedzialnych za to przestępstwo” – dodał komisarz Jabłoński.

Na obecnym etapie, policja nie udostępnia pełnych szczegółów związanych z incydentem. Brak jest również informacji na temat potencjalnych sprawców i sumy pieniędzy, które zostały skradzione.