Lotnisko we Wrocławiu wprowadza letnią siatkę połączeń od 31 marca z kilkoma nowymi kierunkami

Lotnisko we Wrocławiu wprowadza letnią siatkę połączeń od 31 marca z kilkoma nowymi kierunkami

Z dniem 31 marca, Port Lotniczy Wrocław wprowadzi zmiany w rozkładzie lotów, zgodnie z tzw. letnią siatką połączeń. Na konferencji prasowej, przedstawiciele wrocławskiego portu lotniczego poinformowali, że pasażerowie będą mogli skorzystać z licznych nowych tras do miejsc położonych na południu kontynentu europejskiego.

Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław, podkreślił w komunikacie prasowym wydanym w czwartek, iż oferta lotniska będzie nie tylko obejmować regularne loty do wielu miast Europy. Znajdą się w niej również połączenia sezonowe do destynacji położonych na południu oraz rozbudowana gama lotów czarterowych.

Przedstawiciele lotniska we Wrocławiu zapowiedzieli, że obowiązujący od niedzieli 31 marca letni rozkład lotów przewiduje wprowadzenie kilka nowych tras. Wśród miejskich destynacji znajdą się między innymi Ateny, Marsylia, Podgorica i Piza. Dodatkowo, planowane są też połączenia z miastami takimi jak Helsinki, które nie są typowymi celami turystycznymi.

Karol Przywara, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław zaznaczył: „Chcieliśmy stworzyć ofertę, która zaspokoi potrzeby różnych grup pasażerów. Zarówno tych, którzy szukają interesujących miejsc do spędzenia wakacji, jak i tych planujących dalsze podróże. Dla pierwszej grupy atrakcyjnymi propozycjami mogą okazać się Dubrownik czy Marsylia. Drugą grupę natomiast ucieszy fakt, że Helsinki są ważnym węzłem komunikacyjnym w Europie, który umożliwia łatwe połączenia np. z Azją”.