Mieszkańcy Wrocławskich Krzyków odnoszą sukces w walce z deweloperem

Mieszkańcy Wrocławskich Krzyków odnoszą sukces w walce z deweloperem

Triumf mieszkańców Krzyków w pięknie położonym na mapie Wrocławia, to rezultat dość długotrwałego konfliktu z deweloperem, który rozgorzał po serii publikacji w „Fakcie”. Swoje wsparcie dla społeczności lokalnej wykazali również lokalni politycy oraz aktywiści, dzięki czemu udało się osiągnąć znaczący postęp w tej sprzeciwie. Jednakże, dopóki magistrat Wrocławski nie podejmie ostatecznej decyzji w tej sprawie, konflikt nie zostanie definitywnie zakończony.

Inicjatywę w tej sprawie przejęła radna miejska Jolanta Niezgodzka, która zdecydowała się na złożenie interpelacji. Jej działania miały na celu podjęcie kroków prawnych w odpowiedzi na kontrowersyjną inwestycję.

Komplikacje dotyczą planowanej inwestycji na skrzyżowaniu ulic Krzyckiej i Letniej we Wrocławiu – od momentu, gdy oburzeni mieszkańcy poprosili nas o wsparcie we wrześniu ubiegłego roku, śledzimy rozwijającą się sytuację. Firma Neocity Development, będąca właścicielem terenu, zamierzała bowiem wybudować biurowce w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego cmentarza.