Nowa inicjatywa na Dolnym Śląsku: stypendia dla studentów medycyny

Nowa inicjatywa na Dolnym Śląsku: stypendia dla studentów medycyny

Władze Dolnego Śląska planują wdrożenie nowego programu stypendialnego, skierowanego do studentów VI roku studiów lekarskich. Wprowadzenie nowej pomocy finansowej oznacza, że przyszli lekarze będą mogli liczyć na comiesięczne wsparcie w wysokości 2,5 tys. zł. Jakiekolwiek korzyści wynikające z tego programu będą jednak powiązane z pewnymi warunkami. Studenci otrzymają stypendium pod warunkiem, że zdecydują się na specjalizację, której brakuje na Dolnym Śląsku i podejmą pracę w tym regionie po ukończeniu studiów.

Decyzja o uruchomieniu programu została podjęta podczas czwartkowej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Na jego realizację przeznaczono 870 tys. zł i planuje się go uruchomić w roku akademickim 2024/2025. Warto zauważyć, że to nie jest pierwsza inicjatywa tego typu w tym regionie.

Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski wyjaśnił w komunikacie: „Już od 2019 roku prowadzimy program stypendialny przeznaczony dla studentów kierunków związanych ze zdrowiem publicznym, takich jak pielęgniarstwo, położnictwo czy ratownictwo medyczne. Do tej pory skorzystało z niego 232 studentów, którzy stanowią nowe pokolenie pracowników służby zdrowia w naszym regionie”.