Wrocław: W 2023 roku zebrano ponad 13,3 tys. ton odpadów wielkogabarytowych

Wrocław: W 2023 roku zebrano ponad 13,3 tys. ton odpadów wielkogabarytowych

Ekosystem, firma komunalna z Wrocławia, poinformowała, że łącznie w 2023 roku mieszkańcy miasta pozbyli się ponad 13,3 tysiąca ton odpadów wielkogabarytowych. Jest to spadek o około 700 ton w porównaniu do roku poprzedniego. Mimo iż użytkowanie kontenerów nie wiąże się z dodatkowymi opłatami, zdarza się, że odpady znajdują swoje miejsce tam, gdzie nie powinny.

Firma przeprowadziła analizę wyników ubiegłego roku dotyczących ilości odpadów wielkogabarytowych zgromadzonych w Wrocławiu. Dane pokazały, że na przestrzeni tego czasu na terenie miasta dostępnych było 16,4 tysiąca kontenerów oraz przeprowadzono więcej niż tysiąc akcji mobilnego zbierania tych odpadów. To pozwoliło na zebranie w sumie ponad 13,3 tysiąca ton odpadów wielkogabarytowych.

Aleksandra Palus, rzeczniczka firmy Ekosystem, wyraża swoje obawy w oficjalnym komunikacie: „Choć liczba zebranych odpadów jest imponująca, nadal zdarza się, że stare przedmioty, takie jak niewykorzystane kanapy czy materace, są pozostawiane w miejscach, gdzie nie powinny się znaleźć”.

Przypomina również, że mieszkańcy Wrocławia mają możliwość samodzielnego pozbycia się odpadów wielkogabarytowych. Mogą one być dostarczane do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanych przy ulicy Michalczyka 9 oraz ulicy Janowskiej 51.