Nowa Lewica we Wrocławiu podkreśla znaczenie koordynacji w zakresie cyberbezpieczeństwa w Unii Europejskiej

Nowa Lewica we Wrocławiu podkreśla znaczenie koordynacji w zakresie cyberbezpieczeństwa w Unii Europejskiej

Podczas dzisiejszego spotkania we Wrocławiu, Nowa Lewica skupiła swoją uwagę na kwestii bezpieczeństwa, z naciskiem na aspekt cyfrowy. Wicepremier Krzysztof Gawkowski wyraził swoje przekonanie o istotności spójnego podejścia do problemów cyberbezpieczeństwa na poziomie Unii Europejskiej.

Gawkowski ujawnił dla Radia Wrocław alarmujące fakty dotyczące wzrostu liczby ataków w sieci, które są bezpośrednio ukierunkowane na infrastrukturę krytyczną. Podkreślił także, że szczególną podatność na dezinformacje, mające na celu destabilizację sytuacji przed eurowyborami, obserwuje się w przypadku samorządów. Dezinformacje te, zdaniem Gawkowskiego, realizują cele rosyjskie.

W kontekście wspomnianej problematyki, Krzysztof Śmiszek zwrócił uwagę na konieczność zacieśnienia współpracy między krajami europejskimi. Śmiszek, aspirujący do zostania członkiem europarlamentu, argumentował, że jedynie zintegrowana Europa, podejmująca jednolite decyzje, ma szansę przeciwstawić się Rosji, Chinom oraz innym wielkim gospodarkom, które obecnie stanowią mocną konkurencję dla Unii Europejskiej.

Warto przypomnieć, że wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowane są na 9 czerwca.