Nowoczesne biurowce w centrum Wrocławia zostały sprzedane

Nowoczesne biurowce w centrum Wrocławia zostały sprzedane

Popularna w Polsce firma Skanska odpowiedzialna za realizacje budowlane oddała ostatnio do sprzedaży projekty dwóch potężnych biurowców we Wrocławiu. Kupcem tego produktu stał się międzynarodowy podmiot przemysłowy Stena Group. Transakcja dotyczy dużego kompleksu budynków biurowych, które mieszczą się w południowej części Wrocławia. Kompleks składa się z dwóch połączonych budynków biurowych. Łącznie projekt przewiduje dyspozycję ponad 39 000 metrów kwadratowych. Wszystko na podstawie nowoczesną przestrzeń biurową. Podobne plany powstały ostatnio również w Katowicach. W Katowicach budują ogromny kompleks biurowy przeznaczony do prowadzenia biznesów.

Pierwszy etap realizacji biznesu we Wrocławiu miał miejsce już w 2020 roku. Zrównoważenie ponad połowy powierzchni pod zabudowę potrwało dokładnie do listopada 2020 roku. Wieloetapowa budowa kompleksu przewiduje rozbudowę biurowca, który w przyszłości zaoferuje nawet 80 000 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni pracowniczej. Ponad 70% powierzchni całego kompleksu zostanie wynajęte różnorodnym firmom, aby mogły świadczyć tam swoje usługi.

Centrum Południe – czyli najlepszy kompleks biurowy w całym mieście Wrocław

Pierwszy etap tego kompleksu oddano do użytku dla firm już w lipcu 2020 roku. Mimo wszystko drugi etap sprawił, że powierzchnia biurowa tego budynku została zwiększona niemal dwukrotnie. Cały ogrom prac nadal trwa w oparciu o filozofię stworzenia zmodernizowanego biurowca o nowoczesnym przeznaczeniu. Co więcej, potwierdziły się informacje dotyczące przyszłych modernizacji tego kompleksu biurowego. Dowiadujemy się, że w przyszłości będzie miała miejsce również rozbudowa trzeciego etapu, który ponownie zwiększy metraż całego kompleksu biurowców.

Skanska stworzyła w ten sposób swoją pierwszą dużą inwestycję we Wrocławiu, która odniosła ogromny sukces. Otrzymali nawet niezwykle trudny do zdobycia certyfikat WELL. Jest on przyznawany twórcom powierzchni biurowych, którzy produkują budynki z zachowaniem największego stopnia bezpieczeństwa.

Centrum Południe jest rozchwytywanym miejscem z perspektywy najemców. Ponieważ oferuje nowoczesne i wygodne miejsca pracy. Biura, które znajdują się w tej lokalizacji, mają dostęp do wielu interesujących rozwiązań. Budynek jest również zasilany w 100% energią wytworzoną przez pobliskie farmy wiatrowe.