Ostateczna decyzja sądowa: 25 lat więzienia dla Julii K. za podwójne morderstwo

Ostateczna decyzja sądowa: 25 lat więzienia dla Julii K. za podwójne morderstwo

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, w swoim czwartkowym wyroku, potwierdził decyzję pierwszej instancji skazującą 20-letnią Julię K. na karę 25 lat więzienia. Kobieta była oskarżona o dokonanie zabójstwa swojego dziadka oraz jego przyjaciela w Kotli, miejscowości położonej na Dolnym Śląsku. Takie orzeczenie ma już charakter prawomocny.

Stając w obronie praworządności, Sąd odrzucił zarówno apelację prokuratury jak i obrony oskarżonej, utrzymując tym samym pierwotny wyrok 25-letniego więzienia. Wyrok ten został zapadły w styczniu bieżącego roku przez Sąd Okręgowy w Legnicy.

W ramach prowadzonego śledztwa ustalono, że Julia K. prowadziła domowy styl życia, dzieląc przestrzeń z matką, swoim maleńkim dzieckiem oraz dziadkiem. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, prokurator Lidia Tkaczyszyn, wskazała wcześniej na problemy z alkoholem ze strony oskarżonej. Niepracująca kobieta nie tylko nadużywała alkoholu, ale również wcześniej zażywała narkotyki. Jej agresywne zachowanie po spożyciu alkoholu zmusiło rodzinę do wejścia w proces niebieskiej karty.

Poruszające wydarzenia, które doprowadziły do skazania Julii K., miały miejsce 15 czerwca 2022 roku. Tego dnia oskarżona, jej dziadek oraz jego przyjaciel wspólnie spożywali alkohol w ich domu. Sytuacja gwałtownie się zaostrzyła, gdy doszło do kłótni i Julia zaatakowała obu mężczyzn nożem. W rezultacie zadanych ran, obaj mężczyźni zginęli na miejscu.

Oskarżona została zatrzymana przez służby policyjne przed swoim domem zaraz po dokonaniu przestępstwa. Kiedy to się stało, była w stanie nietrzeźwości.