Ponad 2 tys. przedsiębiorców otrzymało wsparcie od miasta

Ponad 2 tys. przedsiębiorców otrzymało wsparcie od miasta

Ponad 2 tys. przedsiębiorców otrzymało wsparcie od miasta

Ponad 2 tys. przedsiębiorców otrzymało wsparcie od miasta. Miasto Wrocław pomogło już ponad 2 tys. właścicieli przedsiębiorstw, którzy otrzymali zwolnienie z podatku od nieruchomości. Kwota zwolnień, o których mowa, wynosi już więcej niż 17 mln zł. Możliwe było to dzięki programowi pomocowemu, który miasto Wrocław zapoczątkowało wiosną. Plan ten był efektem uchwały, jaką miasto przedstawiło w czasach tzw. pierwszej fali koronawirusa. Zarezerwowano wtedy kwotę 50 mln zł, która miała zostać przeznaczona na pomoc przedsiębiorcom. Ci, co skorzystali z tego pakietu, dostali możliwość płacić za czynsz w lokalach gminnych symboliczną złotówkę. Tę formę wsparcia mogli wykorzystać do końca września.

Pomoc nie tylko finansowa

Od marca wrocławscy przedsiębiorcy mogą odwiedzać Centrum Wsparcia Przedsiębiorców, a znajduje się ono w jednym z budynków Urzędu Miejskiego. Chodzi o budynek przy ul. Kotlarskiej 41, bo tam właśnie właściciele firm mogą się udać po pomoc. Dotyczy to nie tylko bezpośredniego wsparcia finansowego, ale również będą oni mogli uzyskać odpowiednie informacje.

Z myślą o wrocławskich przedsiębiorcach, od połowy marca w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kotlarskiej 41 działa Centrum Wsparcia Przedsiębiorców. W okresie wakacyjnym niestety centrum zawiesiło działalność, gdyż zainteresowanie wnioskami było niższe. Był to okres, kiedy wydawało się, że wkrótce pożegnamy się z pandemią. Niestety, dzisiaj musimy mierzyć się z tzw. drugą falą.

Nieznana przyszłość

Miasto Wrocław robi co może, aby pomóc mieszkańców podnieść się z kryzysu. Niestety, wszyscy mamy świadomość, że nie jest to takie łatwe i skutki będzie można odczuć bardzo dotkliwie. Mimo to wrocławianie mogą skorzystać z różnych programów, które ułatwią im życie w czasach pandemii. Dla nich powstają takie wydarzenia jak Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Mogą oni również zapisać swoje dzieci na różne formy edukacji online.