Przetarg na nowe wieże widokowe

Przetarg na nowe wieże widokowe

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu ogłosiło niedawno przetarg na budowę 40-metrowej wieży widokowej na szczycie Dzikowca w Boguszowie – Gorcach na Dolnym Śląsku. Ten dodatkowy hit dla turystów będzie znajdował się na wysokości 836 metrów nad poziomem morza i będzie towarzyszył już istniejącej wieży widokowej, dzięki czemu łączna liczba wież będzie wynosiła dwie.

Powiat wałbrzyski wiąże duże nadzieje z powstającą wieżą widokową, optymistycznie nastawione są również miasta Boguszów-Gorc, Czarny Bór i Mieroszów. Ma ona przyciągnąć więcej turystów, co jest częstym zjawiskiem w przypadku takich zabytków na Dolnym Śląsku. Przykładem może być niedawno ukończona wieża widokowa w Szczawnie-Zdroju oraz popularny skywalk w Świeradowie-Zdroju. Tego typu wieże są świetnym uzupełnieniem każdej górskiej wędrówki, a widoki z ich szczytu często zapierają dech w piersiach. Warto zauważyć, że Wałbrzych planuje również budowę nowej wieży widokowej w Parku Sobieskiego.

Wieża w Boguszowie-Gorcach ma również służyć strażakom, dając im narzędzia do wykrywania pożarów na terenie Lasów Państwowych. Wieża będzie wyposażona w system monitorowania pożarów, który może być niezwykle korzystny w gęstych leśnictwach. Przewiduje się, że pomoże to w szybszym znalezieniu źródła pożaru.