Rozpoczęto budowę Hotelu Hampton by Hilton w pobliżu wrocławskiego lotniska

Rozpoczęto budowę Hotelu Hampton by Hilton w pobliżu wrocławskiego lotniska

Przy lotnisku we Wrocławiu przystąpiono do realizacji inwestycji hotelowej. Planowany obiekt, znajdujący się zaledwie pięciominutowym spacerem od głównego terminalu portu lotniczego, jest już na etapie fundamentów. Dzisiaj oficjalnie wmurowano kamień węgielny pod Hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport, co stanowi symboliczne rozpoczęcie budowy.

Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław, podkreśla znaczenie takiej infrastruktury dla dużego lotniska, które rocznie obsługuje miliony pasażerów. Hotel będzie nie tylko korzyścią dla reprezentantów biznesu i turystów zwiedzających Wrocław oraz Dolny Śląsk, ale również dla lokalnej społeczności mieszkającej dalej od lotniska. Pacamaj wyraził nadzieję, że hotel ułatwi im planowanie podróży, dając możliwość rozpoczęcia dnia od śniadania. Prezes nie zapomniał o pasażerach z innych regionów Polski, którzy decydują się na rozpoczęcie i zakończenie swojej podróży na wrocławskim lotnisku.

Budowa hotelu w sąsiedztwie portu lotniczego we Wrocławiu została zainicjowana w bieżącym roku. Obecnie etap prac ziemnych jest już za nami, a fundamenty stanowią widoczny znak postępu. Zwyczaj mówi, że na tym etapie budowy należy wmurować kamień węgielny, którym w tym przypadku była złota tuba. Wewnątrz umieszczono dokument erekcyjny, egzemplarze najnowszych wydań prasy, garść drobnych monet oraz aktualne zdjęcia wrocławskiego lotniska. Po tych ceremoniach tuba została starannie zamurowana przez zaproszonych gości w specjalnym „sarkofagu”.