Strażacy z Dolnego Śląska oddali hołd zmarłym kolegom

Strażacy z Dolnego Śląska oddali hołd zmarłym kolegom

20 kwietnia 2023 roku strażacy z Dolnego Śląska oddali hołd swoim kolegom strażakom, którzy tragicznie stracili życie we wtorkowym wypadku w Wałbrzychu. Dołączyliśmy do strażaków JRG-1 w Wałbrzychu, miejscu pracy śp. Przemysława i Roberta, podczas uroczystej zmiany warty, podczas której nastąpiła chwila ciszy. W upamiętnieniu uczestniczyli również strażacy z OSP Boguszów oraz ratownicy medyczni z Wałbrzyskiego Pogotowia Ratunkowego.

Rankiem 20 kwietnia 2023 roku każda jednostka straży pożarnej na Dolnym Śląsku obserwowała podobną scenę. Strażacy minutą ciszy oddali hołd swoim kolegom z załogi, 40-letniemu Przemysławowi Jadczakowi z Wałbrzycha i 35-letniemu Robertowi Zającowi z Boguszowa-Gorc, którzy tragicznie stracili życie poza służbą podczas czwartkowego dyżuru.

O tę wymowną akcję wnioskował Komendant Wojewódzki z Wrocławia. Niezależnie od tego apelu, koledzy strażacy konsekwentnie czczą pamięć tych, którzy odeszli, nawet jeśli byli poza służbą.

W hołdzie poległym strażakom z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Wałbrzychu nastąpiła chwila ciszy, w której ustał wszelki hałas, a słyszalne były jedynie syreny pojazdów. Było to przeżycie nie do opisania.