Tragiczne zdarzenia na autostradzie A4

Tragiczne zdarzenia na autostradzie A4

Dzień 4 marca, poniedziałek, przyniósł tragiczne wydarzenia na autostradzie A4 na odcinku między Brzezimierzem a Wrocławiem. Trzy różne incydenty drogowe z udziałem łącznie dziewięciu ciężarówek spowodowały wielogodzinny zastój. W wyniku tych zdarzeń doszło do smutnej straty – jedna osoba straciła życie, a dwie inne zostały poważnie rannymi i musiały zostać przewiezione do szpitala. Ich stan jednak nie jest krytyczny.

Jednym z wypadków była tragedia, której ofiarą padł 42-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Prokuratura aktualnie prowadzi intensywne śledztwo, aby wyjaśnić okoliczności tego feralnego zdarzenia.

Z dostępnych informacji wynika, że na 172. kilometrze autostrady A4, niedaleko miejscowości Brzezimierz, kierujący ciężarówką marki Daf uderzył w inny pojazd ciężarowy – Volvo, które stało na drodze. Siła uderzenia była na tyle duża, że Volvo uderzyło w kolejną ciężarówkę marki Renault, która następnie staranowała jeszcze jeden samochód ciężarowy. W rezultacie doszło do łańcuchowej kolizji, w której brały udział cztery ciężarówki.

42-letni kierowca pojazdu marki Daf, który spowodował wypadek, niestety zginął na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Został zakleszczony w swojej kabinie i pomimo starań ratowników, nie udało się go uratować. Kierowca drugiego pojazdu – Volvo, 43-letni obywatel Hiszpanii oraz jego pasażer, 47-letni obywatel Maroka, doznali obrażeń i zostali przewiezieni do najbliższego szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.