Warsztaty radiowe dla młodych miłośników mediów

Warsztaty radiowe dla młodych miłośników mediów

Różnica pomiędzy rolą prezentera a realizatora, przełamywanie strachu przed wystąpieniem oraz ciekawostka o porannych autorach audycji, którzy przekazują swoja energię poprzez śpiew w drodze do pracy. O tych i wielu innych aspektach pracy w radiu dyskutowaliśmy na naszych warsztatach radiowych, skierowanych do dzieci i młodzieży, które rozpoczęły się wczoraj.

Uczestnicy warsztatów, w wieku od 9 do 15 lat, mieli niepowtarzalną okazję do pierwszego kontaktu z eterem i nagrania swojego debiutanckiego programu. Mimo, że początkowo towarzyszyło im zdenerwowanie, ostatecznie doskonale poradzili sobie z wyzwaniem.

Zaplanowaliśmy dla naszych młodych adeptów dziennikarstwa 9 godzin spędzonych w studiu radiowym, podczas których mieli szansę spróbować swoich sił jako prezenterzy czytający wiadomości. Po pierwszym spotkaniu opuścili studio pełni zadowolenia i z nieukrywaną chęcią na kontynuację przygody z mediami.

Seria warsztatów będzie kontynuowana do końca października, z spotkaniami odbywającymi się raz w tygodniu. Obecnie wszystkie miejsca są już zajęte, jednak zapewniamy, że kolejna tura warsztatów odbędzie się już w pierwszym tygodniu najbliższych ferii zimowych.